AC Cobra 212
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | AC Cobra 212 |
| Datum uvedení na trh: | 2000 |
| Kategorie: | Sportovní auta |
| Výrobce: | AC |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 2 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 3506 ccm |
| Výkon motoru: | 265 kW / 355 koní při 6500 otáček |
| Točivý moment: | 400 Nm při 4000 otáček |
| Komprese: | 8:1 |
| Velikost válce | 83 x 81 mm |
| Systém paliva: | Turbo |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 6-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2300 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1210 x 1750 x 4110 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 3990 litrů |
| Objem nádrže: | 64 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 225/5016 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 255/5016 |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 249 km/h |

