Alpina B3 Cabrio
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Alpina B3 Cabrio |
| Datum uvedení na trh: | 2001 |
| Kategorie: | Sportovní auta |
| Výrobce: | Alpina |
| Karoserie: | Kabriolet |
| Počet míst: | 4 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 6 valcový inline |
| Umístění motoru: | Neuvedeno |
| Objem motoru: | 3348 ccm |
| Výkon motoru: | 227 kW / 305 koní při 6300 otáček |
| Točivý moment: | 362 Nm při 4800 otáček |
| Komprese: | 10:1 |
| Velikost válce | 87.1 x 93.8 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Neuvedeno |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2730 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1360 x 1760 x 4490 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 4780 litrů |
| Objem nádrže: | 63 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.4 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 225/40-R18 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 255/35-R18 |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |

