AMC AMX III
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | AMC AMX III |
| Datum uvedení na trh: | 1970 |
| Kategorie: | Prototyp / Koncept |
| Výrobce: | AMC |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 4 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Uprostřed |
| Objem motoru: | 6375 ccm |
| Výkon motoru: | 258 kW / 346 koní při 0 otáček |
| Točivý moment: | 251 Nm při 1800 otáček |
| Velikost válce | 105.9 x 90.7 mm |
| Systém paliva: | Neuvedeno |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Manuální, 4-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2670 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 120 mm |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Diskové |
| Zadní brzdy: | Diskové |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 257 km/h |

