AMC Gremlin 4.9
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | AMC Gremlin 4.9 |
| Datum uvedení na trh: | 1970 |
| Kategorie: | Neuvedeno |
| Výrobce: | AMC |
| Karoserie: | Hatchback |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 4982 ccm |
| Výkon motoru: | 113 kW / 152 koní při 4200 otáček |
| Točivý moment: | 332 Nm při 2500 otáček |
| Komprese: | 8.4:1 |
| Velikost válce | 95.2 x 87.3 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 3-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2440 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1320 x 1800 x 4100 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 130 mm |
| Objem nádrže: | 80 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Bubnové |
| Zadní brzdy: | Bubnové |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 175 km/h |

