AMC Javelin
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | AMC Javelin |
| Datum uvedení na trh: | 1973 |
| Kategorie: | Sportovní auta |
| Výrobce: | AMC |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu |
| Objem motoru: | 4982 ccm |
| Výkon motoru: | 113 kW / 152 koní při 4200 otáček |
| Točivý moment: | 332 Nm při 2500 otáček |
| Velikost válce | 95.3 x 87.4 mm |
| Systém paliva: | Neuvedeno |
| Počet ventilů: | 2 na jeden válec |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Automat, 3-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2800 mm |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |

