AMC Matador Station Wagon 6.5
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | AMC Matador Station Wagon 6.5 |
| Datum uvedení na trh: | 1972 |
| Kategorie: | Obytné auta |
| Výrobce: | AMC |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 5 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 6571 ccm |
| Výkon motoru: | 193 kW / 259 koní při 4600 otáček |
| Točivý moment: | 468 Nm při 3300 otáček |
| Komprese: | 8.5:1 |
| Velikost válce | 105.6 x 93.4 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Automat, 3-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 3000 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1440 x 1970 x 5210 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 170 mm |
| Objem nádrže: | 76 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Bubnové |
| Zadní brzdy: | Bubnové |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |

