Aston Martin DB9 Volante
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Aston Martin DB9 Volante |
| Datum uvedení na trh: | 2006 |
| Kategorie: | Malý vůz |
| Výrobce: | Aston Martin |
| Karoserie: | Hatchback |
| Počet míst: | 4 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V12 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 5932 ccm |
| Výkon motoru: | 340 kW / 456 koní při 6000 otáček |
| Točivý moment: | 569.52 Nm při 5000 otáček |
| Komprese: | 10.3:1 |
| Velikost válce | 89.1 x 79.5 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín bezolovnatý 98 |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | 6-rychlostní automat anebo 6-rychlostní manuální |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2750 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1320 x 1880 x 4720 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 2209 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 198/195 litrů |
| Pohotovostní hmotnost: | 2045 kg |
| Objem nádrže: | 83 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.5 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Detaily brzd: | Antiblocking system Antiblocking system . |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Zrychlení z 0 na 100 km/h: | 5.1 s |
| Spotřeba ve měste: | 18.1 litrů na 100 kilometrů |
| Kombinovaná spotřeba: | 15.7 litrů na 100 kilometrů |
| Spotřeba mimo město: | 13.1 litrů na 100 kilometrů |

