Aston Martin Lagonda
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Aston Martin Lagonda |
| Datum uvedení na trh: | 1976 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Aston Martin |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 5341 ccm |
| Výkon motoru: | 216 kW / 290 koní při 5000 otáček |
| Točivý moment: | 435 Nm při 4500 otáček |
| Komprese: | 9.5:1 |
| Velikost válce | 100 x 85 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Počet ventilů: | 2 na jeden válec |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Automat, 3-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2920 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1310 x 1800 x 5290 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 150 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 5260 litrů |
| Objem nádrže: | 127 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 225/70-R15 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 225/70-R15 |
| Přední brzdy: | Diskové |
| Zadní brzdy: | Diskové |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 230 km/h |

