Aston Martin V8 Vantage
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Aston Martin V8 Vantage |
| Datum uvedení na trh: | 1984 |
| Kategorie: | Minivan |
| Výrobce: | Aston Martin |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 2 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 5340 ccm |
| Výkon motoru: | 280 kW / 375 koní při 6000 otáček |
| Točivý moment: | 510 Nm při 4900 otáček |
| Velikost válce | 100.1 x 85.1 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Počet ventilů: | 2 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Manuální, 5-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2620 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1350 x 1840 x 4610 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 4770 litrů |
| Objem nádrže: | 113 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.4 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 255/50-R15 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 255/50-R15 |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |

