Aston Martin V8 Vantage
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Aston Martin V8 Vantage |
| Datum uvedení na trh: | 2005 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Aston Martin |
| Karoserie: | Kupé |
| Počet míst: | 2 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 4280 ccm |
| Výkon motoru: | 287 kW / 384 koní při 7000 otáček |
| Točivý moment: | 410 Nm při 5000 otáček |
| Velikost válce | 89 x 79.5 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 6-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2610 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1260 x 1870 x 4390 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 5130 litrů |
| Objem nádrže: | 77 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 235/40-R19 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 255/40-R19 |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem, 355 mm |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem, 330 mm |
| Detaily brzd: | Antiblocking system |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 275 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h: | 5 s |
| Servisní interval: | 12000 km |

