Aston Martin V8 Volante
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Aston Martin V8 Volante |
| Datum uvedení na trh: | 1973 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Aston Martin |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 2 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 5341 ccm |
| Výkon motoru: | 239 kW / 321 koní při 0 otáček |
| Točivý moment: | 394.24 Nm při 0 otáček |
| Komprese: | 9.3:1 |
| Velikost válce | 100 x 85 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 5-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2620 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1330 x 1840 x 4630 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 150 mm |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 225/70-R15 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 225/70-R15 |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 219 km/h |

