Aston Martin V8 Volante
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Aston Martin V8 Volante |
| Datum uvedení na trh: | 1984 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Aston Martin |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 2 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 5339 ccm |
| Výkon motoru: | 233 kW / 313 koní při 5000 otáček |
| Točivý moment: | 434 Nm při 4000 otáček |
| Komprese: | 10.2:1 |
| Velikost válce | 100 x 85 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 2 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | 3-rychlostní automat anebo 5-rychlostní manuální |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2620 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1330 x 1890 x 4670 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 150 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 5260 litrů |
| Objem nádrže: | 97 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 220/70-R15 |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |

