Aston Martin Vanquish V12
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Aston Martin Vanquish V12 |
| Datum uvedení na trh: | 2001 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Aston Martin |
| Karoserie: | Kupé |
| Počet míst: | 2 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V12 |
| Umístění motoru: | Neuvedeno |
| Objem motoru: | 5935 ccm |
| Výkon motoru: | 343 kW / 460 koní při 6800 otáček |
| Točivý moment: | 542 Nm při 5000 otáček |
| Komprese: | 10.5:1 |
| Velikost válce | 89 x 79.5 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín bezolovnatý 95 |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 6-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2700 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1340 x 1930 x 4670 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 4710 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 240/0 litrů |
| Pohotovostní hmotnost: | 2178 kg |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Detaily brzd: | Antiblocking system . |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 322 km/h |
| Kombinovaná spotřeba: | 16.7 litrů na 100 kilometrů |

