BMW 130i
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | BMW 130i |
| Datum uvedení na trh: | 2006 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | BMW |
| Karoserie: | Hatchback |
| Počet míst: | 4 |
| Počet dveří: | 5 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 6 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 2993 ccm |
| Výkon motoru: | 198 kW / 265 koní při 6600 otáček |
| Točivý moment: | 315 Nm při 2750 otáček |
| Komprese: | 10.7:1 |
| Velikost válce | 85 x 88 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Druh paliva: | Benzín bezolovnatý 98 |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Automat |
Fyzické parametry vozidla
| Objem nádrže: | 53 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 205/55R1789WRSC |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 205/55R1789WRSC |
| Přední brzdy: | Diskové |
| Zadní brzdy: | Diskové |
| Detaily brzd: | ABS |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 250 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h: | 6.1 s |
| Kombinovaná spotřeba: | 9.2 litrů na 100 kilometrů |

