Donkervoort D8
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Donkervoort D8 |
| Datum uvedení na trh: | 2002 |
| Kategorie: | Neuvedeno |
| Výrobce: | Donkervoort |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu |
| Objem motoru: | 1780 ccm |
| Výkon motoru: | 112 kW / 150 koní při 5700 otáček |
| Točivý moment: | 210 Nm při 1750 otáček |
| Velikost válce | 81 x 71 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 5 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Manuální, 5-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2310 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1110 x 1740 x 3420 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 110 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 3970 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.5 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 205/50-R15 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 225/50-R15 |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové |
| Počet airbagů: | 2 (Driver?s Airbag and Front Passenger?s Airbag) |

