Ford Crown Victoria
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Ford Crown Victoria |
| Datum uvedení na trh: | 2006 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Ford |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu |
| Objem motoru: | 4601 ccm |
| Výkon motoru: | 170 kW / 228 koní při 4800 otáček |
| Točivý moment: | 368.83 Nm při 4000 otáček |
| Komprese: | 9.4:1 |
| Velikost válce | 90.2 x 89.9 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 2 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Emise CO2: | 140 g/km |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Automat, 4-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2920 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1490 x 2000 x 5390 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 140 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 3143 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 583/1370 litrů |
| Pohotovostní hmotnost: | 1840 kg |
| Objem nádrže: | 72 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 1 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | P225/60R16 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | P235/55R17 |
| Přední brzdy: | Diskové, 304.8 mm |
| Zadní brzdy: | Diskové, 279.4 mm |
| Detaily brzd: | Antiblocking system |
| Počet airbagů: | 4 (Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Spotřeba ve měste: | 13.8 litrů na 100 kilometrů |
| Kombinovaná spotřeba: | 11.8 litrů na 100 kilometrů |

