Jensen CV8
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Jensen CV8 |
| Datum uvedení na trh: | 1998 |
| Kategorie: | Sportovní auta |
| Výrobce: | Jensen |
| Karoserie: | Kabriolet |
| Počet míst: | 2 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 4601 ccm |
| Výkon motoru: | 246 kW / 330 koní při 5800 otáček |
| Točivý moment: | 407 Nm při 4800 otáček |
| Komprese: | 9.9:1 |
| Velikost válce | 90.2 x 90 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 5-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2410 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1280 x 1760 x 4170 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 140 mm |
| Objem nádrže: | 75 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Počet airbagů: | 4 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 249 km/h |

