Jensen SP Automatic
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Jensen SP Automatic |
| Datum uvedení na trh: | 1971 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Jensen |
| Karoserie: | Kupé |
| Počet míst: | 4 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 7206 ccm |
| Výkon motoru: | 291 kW / 390 koní při 4700 otáček |
| Točivý moment: | 557 Nm při 3600 otáček |
| Velikost válce | 109.7 x 95.3 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Počet ventilů: | 2 na jeden válec |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Automat, 3-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2670 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1370 x 1760 x 4780 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 150 mm |
| Objem nádrže: | 75 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem, 273 mm |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem, 273 mm |
| Počet airbagů: | 4 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 230 km/h |

