Kia Optima EX
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Kia Optima EX |
| Datum uvedení na trh: | 2006 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Kia |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | Neuvedeno |
| Umístění motoru: | Neuvedeno |
| Objem motoru: | 2360 ccm |
| Výkon motoru: | 104 kW / 140 koní při 5500 otáček |
| Točivý moment: | 199.33 Nm při 3000 otáček |
| Komprese: | 10:1 |
| Velikost válce | 81 x 88 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Neuvedeno |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2710 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1420 x 1820 x 4730 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 160 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 2832 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 385/1411 litrů |
| Objem nádrže: | 65 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.3 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 195/50-R15 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 195/70-R14 |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Bubnové |
| Detaily brzd: | Antiblocking system Antiblocking system . |
| Počet airbagů: | 4 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Spotřeba ve měste: | 10.7 litrů na 100 kilometrů |
| Kombinovaná spotřeba: | 9.4 litrů na 100 kilometrů |
| Spotřeba mimo město: | 7.8 litrů na 100 kilometrů |

