Kia Optima EX V6
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Kia Optima EX V6 |
| Datum uvedení na trh: | 2006 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Kia |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V6 |
| Umístění motoru: | Neuvedeno |
| Objem motoru: | 2671 ccm |
| Výkon motoru: | 128 kW / 172 koní při 6000 otáček |
| Točivý moment: | 245.44 Nm při 4000 otáček |
| Komprese: | 10:1 |
| Velikost válce | 86.7 x 75 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín bezolovnatý 95 |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Neuvedeno |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2710 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1420 x 1820 x 4730 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 160 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 2832 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 385/1751 litrů |
| Pohotovostní hmotnost: | 1488 kg |
| Objem nádrže: | 65 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.3 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 205/55-R16 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 205/55-R16 |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Bubnové |
| Detaily brzd: | Antiblocking system |
| Počet airbagů: | 4 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Spotřeba ve měste: | 11.8 litrů na 100 kilometrů |
| Kombinovaná spotřeba: | 10.2 litrů na 100 kilometrů |
| Spotřeba mimo město: | 8.7 litrů na 100 kilometrů |
| Servisní interval: | 15000 km |

