Lada 1200
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Lada 1200 |
| Datum uvedení na trh: | 1978 |
| Kategorie: | Malá auta s nízkou spotřebou |
| Výrobce: | Lada |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 1198 ccm |
| Výkon motoru: | 45 kW / 61 koní při 5600 otáček |
| Točivý moment: | 85 Nm při 3400 otáček |
| Komprese: | 8.8:1 |
| Velikost válce | 76 x 66 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Počet ventilů: | 2 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 4-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2430 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1390 x 1620 x 4080 mm |
| Objem nádrže: | 39 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 155/80-R13 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 155/80-R13 |
| Přední brzdy: | Diskové |
| Zadní brzdy: | Bubnové |
| Počet airbagů: | 9 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Kombinovaná spotřeba: | 6.3 litrů na 100 kilometrů |

