Lada 1600
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Lada 1600 |
| Datum uvedení na trh: | 1978 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Lada |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 1568 ccm |
| Výkon motoru: | 59 kW / 79 koní při 5200 otáček |
| Točivý moment: | 122 Nm při 3400 otáček |
| Komprese: | 8.5:1 |
| Velikost válce | 79 x 80 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 4-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2430 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1380 x 1610 x 4070 mm |
| Objem nádrže: | 39 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Počet airbagů: | 9 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 140 km/h |

