Lada Niva
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Lada Niva |
| Datum uvedení na trh: | 1994 |
| Kategorie: | SUV |
| Výrobce: | Lada |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 5 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 1450 ccm |
| Výkon motoru: | 57 kW / 77 koní při 5600 otáček |
| Točivý moment: | 110 Nm při 3000 otáček |
| Komprese: | 10:1 |
| Velikost válce | 82 x 71 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 2 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 4-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2210 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1650 x 1690 x 3730 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 230 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 3690 litrů |
| Objem nádrže: | 43 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon 4x4 |
| Počet airbagů: | 9 (Front airbags. Side airbags.) |

