Lexus ES
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Lexus ES |
| Datum uvedení na trh: | 2006 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Lexus |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V6 |
| Umístění motoru: | Vpředu |
| Objem motoru: | 3314 ccm |
| Výkon motoru: | 165 kW / 221 koní při 5600 otáček |
| Točivý moment: | 321.02 Nm při 3600 otáček |
| Velikost válce | 91.9 x 83.1 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Emise CO2: | 281 g/km |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Automat, 5-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2730 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1460 x 1820 x 4860 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 160 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 2718 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 411/1180 litrů |
| Pohotovostní hmotnost: | 1575 kg |
| Objem nádrže: | 70 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.3 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové, 269.3 mm |
| Detaily brzd: | Antiblocking system Antiblocking system |
| Počet airbagů: | 4 (Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 230 km/h |
| Spotřeba ve měste: | 11.2 litrů na 100 kilometrů |
| Kombinovaná spotřeba: | 9.8 litrů na 100 kilometrů |
| Spotřeba mimo město: | 8.1 litrů na 100 kilometrů |
| Servisní interval: | 30000 km |











