Lexus ES 330
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Lexus ES 330 |
| Datum uvedení na trh: | 2005 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Lexus |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V6 |
| Umístění motoru: | Vpředu |
| Objem motoru: | 3310 ccm |
| Výkon motoru: | 170 kW / 228 koní při 5800 otáček |
| Točivý moment: | 325.44 Nm při 0 otáček |
| Komprese: | 10.8:1 |
| Velikost válce | 92 x 83 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín bezolovnatý 95 |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Neuvedeno |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2730 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1460 x 1820 x 4860 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 160 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 2718 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 411/0 litrů |
| Objem nádrže: | 70 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Neuvedeno |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 215/60-R16 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 215/60-R16 |
| Počet airbagů: | 8 (Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Spotřeba ve měste: | 11.2 litrů na 100 kilometrů |
| Kombinovaná spotřeba: | 9.8 litrů na 100 kilometrů |
| Spotřeba mimo město: | 8.1 litrů na 100 kilometrů |
| Servisní interval: | 30000 km |











