Lexus GS
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Lexus GS |
| Datum uvedení na trh: | 2006 |
| Kategorie: | Obytné auta |
| Výrobce: | Lexus |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V6 |
| Umístění motoru: | Vpředu |
| Objem motoru: | 2994 ccm |
| Výkon motoru: | 185 kW / 248 koní při 6200 otáček |
| Točivý moment: | 311.88 Nm při 3600 otáček |
| Komprese: | 11.5:1 |
| Velikost válce | 76.2 x 87.4 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Automat, 6-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2860 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1430 x 1830 x 4830 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 5520 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 430/1180 litrů |
| Pohotovostní hmotnost: | 2125 kg |
| Objem nádrže: | 71 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.3 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon 4x4 |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 225/50R17 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 225/50R17 |
| Přední brzdy: | Diskové, 294.7 mm |
| Zadní brzdy: | Diskové, 309.9 mm |
| Detaily brzd: | Antiblocking system . |
| Počet airbagů: | 4 (Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 230 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h: | 7.2 s |
| Kombinovaná spotřeba: | 10 litrů na 100 kilometrů |
| Servisní interval: | 30000 km |











