Lexus GS
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Lexus GS |
| Datum uvedení na trh: | 2005 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Lexus |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 6 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 2999 ccm |
| Výkon motoru: | 152 kW / 204 koní při 5800 otáček |
| Točivý moment: | 302.03 Nm při 4200 otáček |
| Velikost válce | 86 x 86 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Emise CO2: | 278 g/km |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Automat, 5-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2680 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1450 x 1810 x 4810 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 160 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 5040 litrů |
| Pohotovostní hmotnost: | 1830 kg |
| Objem nádrže: | 75 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové |
| Detaily brzd: | Antiblocking system |
| Počet airbagů: | 8 (Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 230 km/h |
| Kombinovaná spotřeba: | 11.4 litrů na 100 kilometrů |
| Servisní interval: | 30000 km |










