Lexus GS 300
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Lexus GS 300 |
| Datum uvedení na trh: | 2005 |
| Kategorie: | Obytné auta |
| Výrobce: | Lexus |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V6 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 2995 ccm |
| Výkon motoru: | 183 kW / 245 koní při 6200 otáček |
| Točivý moment: | 295.61 Nm při 3500 otáček |
| Komprese: | 11.5:1 |
| Velikost válce | 87.5 x 83 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín bezolovnatý 95 |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Automat, 6-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2860 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1440 x 1830 x 4830 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 5520 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 430/0 litrů |
| Objem nádrže: | 71 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 225/50-R17 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 225/50-R17 |
| Detaily brzd: | Antiblocking system . |
| Počet airbagů: | 8 (Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 238 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h: | 7.2 s |
| Kombinovaná spotřeba: | 9.8 litrů na 100 kilometrů |
| Servisní interval: | 30000 km |











