Lexus GS 430
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Lexus GS 430 |
| Datum uvedení na trh: | 2006 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Lexus |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 5 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 4277 ccm |
| Výkon motoru: | 227 kW / 304 koní při 5600 otáček |
| Točivý moment: | 440.7 Nm při 3400 otáček |
| Komprese: | 10.5:1 |
| Velikost válce | 87.5 x 83 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín bezolovnatý 95 |
| Emise CO2: | 278 g/km |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Automat, 6-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2860 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1430 x 1830 x 4830 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 140 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 2775 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 360/430 litrů |
| Pohotovostní hmotnost: | 1699 kg |
| Objem nádrže: | 71 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 225/55-R16 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 225/55-R16 |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Detaily brzd: | Antiblocking system . |
| Počet airbagů: | 8 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 245 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h: | 6.1 s |
| Spotřeba ve měste: | 13.1 litrů na 100 kilometrů |
| Kombinovaná spotřeba: | 11.2 litrů na 100 kilometrů |
| Spotřeba mimo město: | 9.4 litrů na 100 kilometrů |
| Servisní interval: | 30000 km |










