Lexus IS 300 SportCross
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Lexus IS 300 SportCross |
| Datum uvedení na trh: | 2005 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Lexus |
| Karoserie: | Hatchback |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 5 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 6 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 2999 ccm |
| Výkon motoru: | 152 kW / 204 koní při 5600 otáček |
| Točivý moment: | 310 Nm při 3800 otáček |
| Komprese: | 10.5:1 |
| Velikost válce | 86 x 86 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín bezolovnatý 95 |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Automat, 5-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2680 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1440 x 1730 x 4510 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 140 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 5520 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 617/1050 litrů |
| Objem nádrže: | 66 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 225/45-R17 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 225/45-R17 |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové |
| Detaily brzd: | Antiblocking system . |
| Počet airbagů: | 8 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 230 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h: | 8.4 s |
| Spotřeba ve měste: | 13.2 litrů na 100 kilometrů |
| Kombinovaná spotřeba: | 11.4 litrů na 100 kilometrů |
| Spotřeba mimo město: | 10 litrů na 100 kilometrů |
| Servisní interval: | 30000 km |











