Lexus LS
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Lexus LS |
| Datum uvedení na trh: | 1989 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Lexus |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 8 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 3969 ccm |
| Výkon motoru: | 183 kW / 245 koní při 5400 otáček |
| Točivý moment: | 350 Nm při 4400 otáček |
| Velikost válce | 86 x 86 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Automat, 4-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2820 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1430 x 1830 x 5000 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 180 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 5120 litrů |
| Objem nádrže: | 85 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.3 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 205/65-R15 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 205/65-R15 |
| Přední brzdy: | Diskové |
| Zadní brzdy: | Diskové |
| Počet airbagů: | 9 (Front airbags. Side airbags.) |










