Lexus LS 430
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Lexus LS 430 |
| Datum uvedení na trh: | 2003 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Lexus |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 4293 ccm |
| Výkon motoru: | 213 kW / 286 koní při 5600 otáček |
| Točivý moment: | 418 Nm při 3500 otáček |
| Velikost válce | 91 x 82.5 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Automat, 6-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2930 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1480 x 1840 x 5010 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 180 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 5520 litrů |
| Objem nádrže: | 84 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem, 315 mm |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem, 310 mm |
| Detaily brzd: | Antiblocking system |
| Počet airbagů: | 9 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 250 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h: | 6.3 s |










