Maserati MC12
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Maserati MC12 |
| Datum uvedení na trh: | 2004 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Maserati |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 2 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V12 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 5998 ccm |
| Výkon motoru: | 471 kW / 631 koní při 7500 otáček |
| Točivý moment: | 652 Nm při 5500 otáček |
| Velikost válce | 92 x 80 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Neuvedeno |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2810 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1210 x 2100 x 5150 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 5860 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 148/0 litrů |
| Pohotovostní hmotnost: | 2400 kg |
| Objem nádrže: | 88 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 235/40-R18 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 19/80-13 |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Detaily brzd: | Antiblocking system . |
| Počet airbagů: | 4 (Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Kombinovaná spotřeba: | 18.1 litrů na 100 kilometrů |

