Matra-Simca Rancho
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Matra-Simca Rancho |
| Datum uvedení na trh: | 1982 |
| Kategorie: | Terénní auta |
| Výrobce: | Matra-Simca |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 3 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, příčný |
| Objem motoru: | 1441 ccm |
| Výkon motoru: | 59 kW / 79 koní při 5600 otáček |
| Točivý moment: | 118 Nm při 3000 otáček |
| Komprese: | 8.8:1 |
| Velikost válce | 76.7 x 78 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Počet ventilů: | 2 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 4-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2530 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1740 x 1670 x 4320 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 170 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 4190 litrů |
| Objem nádrže: | 60 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 180/70-R14 |
| Počet airbagů: | 4 (Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 145 km/h |

