Mini Cooper S John Cooper Works
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Mini Cooper S John Cooper Works |
| Datum uvedení na trh: | 2006 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Mini |
| Karoserie: | Hatchback |
| Počet míst: | 4 |
| Počet dveří: | 3 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, příčný |
| Objem motoru: | 1598 ccm |
| Výkon motoru: | 157 kW / 210 koní při 6950 otáček |
| Točivý moment: | 245 Nm při 4500 otáček |
| Komprese: | 8.3:1 |
| Velikost válce | 77.1 x 85.8 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín bezolovnatý 98 |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 6-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2470 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1420 x 1690 x 3660 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 2180 litrů |
| Objem zavazadlového prostoru (min./max.): | 150/670 litrů |
| Pohotovostní hmotnost: | 1570 kg |
| Objem nádrže: | 50 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.3 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové |
| Detaily brzd: | Antiblocking system . |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Zrychlení z 0 na 100 km/h: | 6.8 s |
| Kombinovaná spotřeba: | 8.8 litrů na 100 kilometrů |










