Morgan Aero 8 Convertible
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Morgan Aero 8 Convertible |
| Datum uvedení na trh: | 2006 |
| Kategorie: | Sportovní auta |
| Výrobce: | Morgan |
| Karoserie: | Kabriolet |
| Počet míst: | 2 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 8 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 4392 ccm |
| Výkon motoru: | 246 kW / 330 koní při 6100 otáček |
| Točivý moment: | 448.48 Nm při 3600 otáček |
| Velikost válce | 94 x 71.1 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Počet ventilů: | 4 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Neuvedeno |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2540 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1210 x 1780 x 4130 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 110 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 3660 litrů |
| Pohotovostní hmotnost: | 1134 kg |
| Objem nádrže: | 70 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 1 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Detaily brzd: | Antiblocking system |
| Počet airbagů: | 4 (Front airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 250 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h: | 4.9 s |
| Spotřeba ve měste: | 12.4 litrů na 100 kilometrů |
| Kombinovaná spotřeba: | 12.4 litrů na 100 kilometrů |
| Spotřeba mimo město: | 8.4 litrů na 100 kilometrů |
| Servisní interval: | 8000 k km |

