Morris 1800
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Morris 1800 |
| Datum uvedení na trh: | 1973 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Morris |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 5 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 1799 ccm |
| Výkon motoru: | 64 kW / 86 koní při 5400 otáček |
| Točivý moment: | 138 Nm při 3000 otáček |
| Komprese: | 9:1 |
| Velikost válce | 80.3 x 88.9 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Neuvedeno |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2700 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1440 x 1710 x 4180 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 150 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 4570 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.5 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 165/80-R14 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 165/80-R14 |
| Přední brzdy: | Diskové |
| Zadní brzdy: | Bubnové |
| Počet airbagů: | 4 (Front airbags.) |

