Morris Marina 1.3
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Morris Marina 1.3 |
| Datum uvedení na trh: | 1971 |
| Kategorie: | Malá auta s nízkou spotřebou |
| Výrobce: | Morris |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 1275 ccm |
| Výkon motoru: | 45 kW / 61 koní při 5500 otáček |
| Točivý moment: | 94 Nm při 2450 otáček |
| Komprese: | 8.8:1 |
| Velikost válce | 70.6 x 81.3 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 4-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2440 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1430 x 1630 x 4240 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 150 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 3380 litrů |
| Objem nádrže: | 52 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Bubnové |
| Zadní brzdy: | Bubnové |
| Počet airbagů: | 4 (Front airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 135 km/h |

