Rolls-Royce Silver Shadow
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Rolls-Royce Silver Shadow |
| Datum uvedení na trh: | 1972 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Rolls-Royce |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V8 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 6750 ccm |
| Výkon motoru: | 45 kW / 60 koní při 4600 otáček |
| Točivý moment: | 114 Nm při 2000 otáček |
| Velikost válce | 80.1 x 88 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Neuvedeno |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 3060 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1520 x 1810 x 5180 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 160 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 5460 litrů |
| Objem nádrže: | 107 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 8.45-15 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 8.20-15 |
| Detaily brzd: | Antiblocking system |
| Počet airbagů: | 6 (Optional front air bags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 190 km/h |
| Kombinovaná spotřeba: | 15.2 litrů na 100 kilometrů |

