Saab 9-3 Viggen
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Saab 9-3 Viggen |
| Datum uvedení na trh: | 1999 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Saab |
| Karoserie: | Hatchback |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 5 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, příčný |
| Objem motoru: | 2290 ccm |
| Výkon motoru: | 170 kW / 228 koní při 5000 otáček |
| Točivý moment: | 342 Nm při 2500 otáček |
| Komprese: | 9.3:1 |
| Velikost válce | 90 x 90 mm |
| Systém paliva: | Turbo |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 5-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2610 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1430 x 1720 x 4650 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 4830 litrů |
| Objem nádrže: | 68 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 205/50-R16 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 205/50-R16 |
| Přední brzdy: | Diskové, chlazené vzduchem |
| Zadní brzdy: | Diskové |
| Detaily brzd: | Antiblocking system |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 250 km/h |
| Zrychlení z 0 na 100 km/h: | 6.8 s |










