Saab 900 i
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Saab 900 i |
| Datum uvedení na trh: | 1980 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Saab |
| Karoserie: | Hatchback |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 3 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 1985 ccm |
| Výkon motoru: | 89 kW / 120 koní při 5500 otáček |
| Točivý moment: | 167 Nm při 3700 otáček |
| Komprese: | 9.2:1 |
| Velikost válce | 90 x 78 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 5-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2720 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1430 x 1700 x 4950 mm |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 167 km/h |

