Saab 900 Sedan 2.0
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Saab 900 Sedan 2.0 |
| Datum uvedení na trh: | 1980 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Saab |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 1985 ccm |
| Výkon motoru: | 82 kW / 110 koní při 5200 otáček |
| Točivý moment: | 164 Nm při 3300 otáček |
| Komprese: | 9.2:1 |
| Velikost válce | 90 x 78 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Neuvedeno |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2530 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1430 x 1700 x 4750 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 180 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 4260 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.4 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 165/80-R15 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 165/80-R15 |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags.) |

