Saab 900 Turbo Tii
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Saab 900 Turbo Tii |
| Datum uvedení na trh: | 1985 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Saab |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 1985 ccm |
| Výkon motoru: | 117 kW / 157 koní při 5300 otáček |
| Točivý moment: | 278 Nm při 0 otáček |
| Velikost válce | 90.1 x 78 mm |
| Systém paliva: | Vstřikování |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 5-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2530 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1380 x 1700 x 4750 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 4690 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 196 km/h |

