Saab 9000 CD 2.3 Turbo 16S
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Saab 9000 CD 2.3 Turbo 16S |
| Datum uvedení na trh: | 1990 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Saab |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, příčný |
| Objem motoru: | 2290 ccm |
| Výkon motoru: | 149 kW / 200 koní při 5000 otáček |
| Točivý moment: | 330 Nm při 3000 otáček |
| Velikost válce | 90 x 90 mm |
| Systém paliva: | Turbo |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 5-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2670 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1430 x 1770 x 4780 mm |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 219 km/h |

