Saab 99
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Saab 99 |
| Datum uvedení na trh: | 1970 |
| Kategorie: | Rodinné auto / střední |
| Výrobce: | Saab |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 3 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 1709 ccm |
| Výkon motoru: | 60 kW / 80 koní při 5200 otáček |
| Točivý moment: | 129 Nm při 3000 otáček |
| Velikost válce | 83.5 x 78 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Neuvedeno |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2530 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1450 x 1680 x 4430 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 4170 litrů |
| Objem nádrže: | 54 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Přední brzdy: | Diskové |
| Zadní brzdy: | Diskové |
| Detaily brzd: | Antiblocking system |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags.) |

