Simca 1200 S Bertone
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Simca 1200 S Bertone |
| Datum uvedení na trh: | 1970 |
| Kategorie: | Sportovní auta |
| Výrobce: | Simca |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 4 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Neuvedeno |
| Objem motoru: | 1204 ccm |
| Výkon motoru: | 64 kW / 86 koní při 6000 otáček |
| Točivý moment: | 106 Nm při 4500 otáček |
| Velikost válce | 74 x 70 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Počet ventilů: | 2 na jeden válec |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | Manuální, 4-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2240 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1260 x 1540 x 4000 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 130 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 3410 litrů |
| Objem nádrže: | 53 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.4 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Diskové |
| Zadní brzdy: | Diskové |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |

