Simca 1308
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Simca 1308 |
| Datum uvedení na trh: | 1979 |
| Kategorie: | Neuvedeno |
| Výrobce: | Simca |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 4 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, příčný |
| Objem motoru: | 1292 ccm |
| Výkon motoru: | 51 kW / 68 koní při 5600 otáček |
| Točivý moment: | 107 Nm při 2800 otáček |
| Komprese: | 9.5:1 |
| Velikost válce | 76.7 x 70 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 4-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2610 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1400 x 1690 x 4260 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 140 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 4370 litrů |
| Objem nádrže: | 58 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.4 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon předních kol |
| Sériový rozměr pneu, přední: | 155/80-SR13 |
| Sériový rozměr pneu, zadní: | 155/80-SR13 |
| Počet airbagů: | 6 (Front airbags. Side airbags.) |

