Toyota Crown
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Toyota Crown |
| Datum uvedení na trh: | 1979 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Toyota |
| Karoserie: | Neuvedeno |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 6 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 1988 ccm |
| Výkon motoru: | 77 kW / 103 koní při 5600 otáček |
| Točivý moment: | 157 Nm při 3800 otáček |
| Velikost válce | 75 x 75 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Neuvedeno |
| Převodovka: | 3-rychlostní automat anebo 4-rychlostní manuální |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2700 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1420 x 1700 x 4690 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 180 mm |
| Objem pasažérského prostoru: | 4540 litrů |
| Objem nádrže: | 60 litrů |
| Aerodynamický koeficient: | 0.5 |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Diskové |
| Zadní brzdy: | Bubnové |
| Počet airbagů: | 4 (Side airbags.) |

