TVR Taimar
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | TVR Taimar |
| Datum uvedení na trh: | 1972 |
| Kategorie: | Neuvedeno |
| Výrobce: | TVR |
| Karoserie: | Kupé |
| Počet míst: | 2 |
| Počet dveří: | 2 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | V6 |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 2994 ccm |
| Výkon motoru: | 107 kW / 144 koní při 5000 otáček |
| Točivý moment: | 233 Nm při 3000 otáček |
| Komprese: | 8.9:1 |
| Velikost válce | 93.8 x 72.4 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Neuvedeno |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 4-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2290 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1200 x 1630 x 4020 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 130 mm |
| Objem nádrže: | 54 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Diskové |
| Zadní brzdy: | Bubnové |
| Počet airbagů: | 9 (Front airbags. Side airbags.) |

