Vauxhall Ventora
Základní údaje o tomto vozu
| Název modelu: | Vauxhall Ventora |
| Datum uvedení na trh: | 1970 |
| Kategorie: | Luxusní auto / velké |
| Výrobce: | Vauxhall |
| Karoserie: | Sedan / saloon |
| Počet míst: | 5 |
| Počet dveří: | 4 |
Motor, palivo, převodovka
| Druh motoru: | 6 valcový inline |
| Umístění motoru: | Vpředu, podélný |
| Objem motoru: | 3294 ccm |
| Výkon motoru: | 92 kW / 124 koní při 4600 otáček |
| Točivý moment: | 241 Nm při 2400 otáček |
| Komprese: | 8.5:1 |
| Velikost válce | 92 x 82.6 mm |
| Systém paliva: | Karburátor |
| Druh paliva: | Benzín |
| Chlazení motoru: | Kapalinou |
| Převodovka: | Manuální, 4-rychlostní |
Fyzické parametry vozidla
| Rozvor náprav: | 2600 mm |
| Rozměry (v x š x d): | 1350 x 1710 x 4500 mm |
| Vzdálenost od povrchu země: | 140 mm |
| Objem nádrže: | 54 litrů |
Brzdy, chladicí systém
| Pohon: | Pohon zadních kol |
| Přední brzdy: | Diskové |
| Zadní brzdy: | Bubnové |
| Počet airbagů: | 9 (Front airbags. Side airbags.) |
Provozní vlastnosti
| Max. rychlost: | 171 km/h |

